neljapäev, 16. detsember 2010

Let's raise our glasses, whatever we got in front of us



heihei!

Tahaks kohe kellegagi oma rõõmu jagada.

Nimelt käin ma nüüd ajutiselt hambaarstina tööl. Seda küll alles esimest nädalat, aga siiani on kõik super olnud.. olen saanud kõvasti erialalist enesekindlust ja uusi kogemusi. Kollektiiv on väga lahe ja nooruslik. Tahaks ise ka kunagi sellises seltskonnas töötada.


Lisaks hakkasin jälle oma ammu unustatud hobiga tegelema. Tegin visiidi kangapoodi, muretsesin riide, nööpnõelad, niidi ja kummi. Ning meisterdasin paari tunniga oma homse outfiti valmis. Natuke viimistlemist veel vajab, kuid .. muidu tuli päris kena välja.

Mitmed uued elamused ja elumuutused on aga täielikult toiduisu viinud. Mis iseenesest pole üldse paha .. :D

Homme on Tartus 2010. aasta seltskonna elu tippsündmus ehk minu noorema õe sünnipäev :)
Loodan, et sellest tuleb lõbus seltskondlik õhtu. Lisaks näen üle pika-pika aja ka kaugel Inglismaal resideerunud Relikat.. keda on küll rõõm näha. Nii et kujuneb põnev õhtu.
Õe kingitus on ka olemas. Loodetavasti on ta selle üle sama rõõmus, kui mina oleksin..
Nii et põhjust pidutsemiseks ju on.

Mõne teise elulise koha pealt olen ma viimasel ajal olnud küll "natuke" ebakindel. Kuid loodan, et minu kartused on olnud asjatud. Ja minu ebakindlus leiab ka ükskord (loodetavasti lähiajal) lahenduse.

teisipäev, 14. detsember 2010

Hetk tänasest päevast




Mida on ühist keskealisel alkoholisõbral algkooliealise lapsega?

.. neid mõlemaid võib näha odavpoekettides, kus kassalindile on pandud soovitud "maiustus" ja higisesse pihku on surutud täpne mündi-sendi kogus, mis on eelnevalt kodus täpselt välja kalkuleeritud.

Erinevus on aga see, et tagastatud raha kassalaualt kokkukorjamine tekitab keskealisel märksa enam raskusi.
KJORPUJS

pühapäev, 7. november 2010

Sünnipäeva järelnähud..


23 aastat on täis tiksunud.. ja üks sünnipäeva pidu ka kursusekaaslastega peetud..

Super mõnus oli, et see eriline päev langes just vabale reedele. Et hommikul sai kaua magada.. vaikselt tiksuda .. õhtust garderoobi täiendada ja õhtuks ette valmistusi teha.. Raili oli ka tartusse tulnud.. Väga ilusa kingi sain õdedelt - hõbedase ketiga ripatsi ja kõrvarõngad. Tegime õhtuks kooki, jutustasime ja trimpasime shampust (alguses küll alkoholivaba) .. Kui Raili oli Tartu peale seiklema läinud, siis algasid meie sättimis-rituaal, millele kulub tingimata vähemalt poolteist tundi.. seega me küll veidi hilinesime Marleni juurde, kus sünnipäev toimus.. aga õnneks saime Katrini venna Martiniga kohale.. teda oli ka väga tore üle pika aja näha..

Õhtu edenes vaikselt .. aga lõpuks saime sõiduvetesse :D kui kella 12 ajal otsustasime edasi liikuda.. eesmärgiks genialistide klubi.. umbes kell 1 ajal jõudsid ka kaua oodatud valts ja jants kohale.. muusika oli tõusude ja mõõnadega.. iga dj keeldus minu soovilugude täitmisest .. "seda lugu võid sa kodus kuulata".. kuid muidu oli mõnus jämmida..
päris õhtu lõpus, aga varastati Kristiina kott ära.. kusjuures see oli meist umbes 2 m kaugusel ja vaateväljas .. aga lihtsalt mitte keegi ei pannud tähele.. enne kui tantsu lõpus oli minu kott alles, aga Krissu oma läinud.. suht masendav.. sest siis hakkas see jama pihta. kuidas panna kinni sim-, id- ja pangakaart.. otsisime , kuid mida polnud, see oli kott.. jagasime kontakte, sai politseisse avaldus tehtud , aga probleeme kui palju..

Järgmisel reedel on Rakvere teatrikovikus Bashment.. ja Timo helistas ja avaldas soovi mu sünnale tulla.. seega ma siin kaalun, kas pidada rkv ka üks pidu.. sellega on muidugi need probleemid, et kaugemalt tulijatel pole kuskil ööbida.. enne oli Relika see, kes abivalmilt kõiki majutas :)

ja samas on järgmine reede ka Andrese sünnipäev.. nii et ma ei tea.. ma pole väga suur sünnipäeva-tähistamise-fänn.. sest siis kõik külalised vaatavad sinu poole, kui neil igav on ..selline tunne on mul vähemalt enda igal sünnipäeva peol :D

selleks korraks siis kõik..

Hannah Arendt (1906-1975) oli saksa päritolu ameerika filosoof

Ükski karistus pole iial olnud piisav hirmutusvahend tõkestamaks kuritegude sooritamist. Vastupidi, missugune karistus ka ei järgneks, kui teatud laadi kuritegu on sooritatud esmakordselt, siis on selle kordumine edaspidi juba palju tõenäolisem. (“Eichmann in Jerusalem”, 1963)

kolmapäev, 20. oktoober 2010

Enam paremaks minna ei saa


Kui arvate, et see on irooniaga öeldud ja nüüd hakkan halama oma õnnetu elu üle, siis EI.
See kord on teisiti ja kõik on väga super. :)

Koolipäev oli väga väljakutsete rohke.. Kuid sain hakkama.. mulle tundub, et minust võib hambaravis isegi asja saada. Seejärel käisin lõputöö teemadel juhendajaga rääkimas.. pean nüüd nuputama hakkama, mis minu uueks teemaks saab ..

Ja õhtu lõpuks käisin ujumas.. hakkasin Auras käima 2-3 x nädalas..
Täna oli siis teine kord.. sel korral läksin ka ujumisradadele (eelmine kord ujusin supluse osas). Sain isegi omaette raja. Kummalgi pool mind sprintisid tõelised atleedid.. mina nende vahel üritasin mitte krampe saada, silmad ja kopsud kloorivett täis.. :D

Ujumine on just õige spordiala.. kui muidu olen näost punane ja kops on koos.. siis peale ujumist on tõeline energy-boost.

Plaan on sügismüts valmis kududa ja nädalavahetusel tahan rebaste peo kuulutuse valmis tegema..

aga ilusat õhtu jätku!

neljapäev, 14. oktoober 2010

Tahaks kuskile kaugele ära..


Ma ei suuda viimasel ajal endas rahu leida.
Tunnen, et peaksin tegema midagi.. teisiti, kuskil mujal. Nii paljud asjad ajavad mind viimasel ajal rahutuks ja närviliseks.. Valitud lõputöö teemaga on segadus, Soome hambaarstide päevad jäid minu jaoks ära jms.

Ma ei suuda leida endas seda keskpunkti ja veendumust, et ma teen kõike piisavalt hästi ja õigesti. Siiani on olnud minu jaoks tähtis teiste tunnustus.. kuid ma ei suuda ennast ise motiveerida ja veenda. Kõik nädalad on täpselt ühesugused. Isegi nädalavahetused on äravahetamiseni sarnased.

Tahaks kuskile kaugele ära .. et siis eemaltvaataja pilguga veenduda, et kõik on korras .. et siis rahulikult sama teed edasi minna... Aga kuhu ..

Või vajan ma lihtsalt muutust ja vaheldust.. ehk toob nädalavahetus selgust.

reede, 16. aprill 2010

Eestlane - ohustatud "liik"



Kas Sina teadsid, et eestlaste rahvaarv kahaneb ÜRO andmetel kõige kiiremini? Kas Sa teadsid, et Eestis on kõige enam narkootikumide ja alkoholi tagajärjel surmasid? Kas teadsid, et Eesti on esikohal enesetappude arvuga?

Mina ei teadnud.. aga mind pani sellele mõtlema üks loeng, kus räägiti eestlastest ja nende enesehävitamisest.

Põhjuseks on arvatavasti enese-mitte-armastamine. Ameeriklastele antakse kodust kaasa kõrge enesehinnang ja tunne, et sa oled parim ja oled ka parimat väärt.
Samas kui paljudele eestlastele on kodunt kaasa antud tunne, et sa oled kõige olulisem.. ?

Me ju ei sooviks ega teeks palju neid asju oma parimale sõbrale, mida teeme endale.

Lisaks sellele.. võib "süüdi" olla keskkond.. alkoholism on geneetiliselt edasi antav. Ka kodune suhtumine mõjutab tulevaste laste suhteid maailmaga.
Vaesusepiiril vireledes ei ole tõenäoline omada suuri tuleviku plaane ja ideaale.. hea kui kõht on täis ja veel parem kui korrakski saaks probleemid unustatud.

Sattusin ühel päeval Annelinna hulkuma..Varem olen känud ainult linnapoolses osas. Aga mida kaugemale, seda radikaalsemaks ümbrus muutus. Ma ei teadnud varem, et Annelinna võiks võrrelda Lasnamäega.. aga nii see on. See ei meenutanud absoluutselt seda Tartu linna, mida mina tean. See oli lihtsalt nii rusuv ja masendav. Lagunev. Räämas.
Võiks parallele tõmmata "Sügisballiga". Või siis "Kuritöö ja karistusega" .. ümbritsev keskkond mõjutab inimesi.. lisaks veel Eesti rusuv ilm.. ja kui lisada veel alkoholismist läbi imbunud eestlaste geenid, siis ega midagi head loota polegi.

Aga pole hullu.. ega maailm tühja kohta ei saali. Ega Eestimaa ilma eestlasteta tühjaks jää.